Bloodorange

I'm a GoodReads user testing new waters after the serious website changes. I mostly read fiction, usually Anglophone classics/ modern classics; I like nonfiction (mostly social and cultural history), good fantasy and graphic novels. For guilty pleasure, I read advice and how-to books. I made at least two reading resolutions recently; 1. read less, live more; 2. read books which give me more pleasure. I have poor filters, and books I find stylistically pleasing tend to be depressing, so I need to do something about that; if you think you know a book that is very well written, but won't make me weep, please drop me a line.

Slow Life. Zwolnij i zacznij żyć

Slow Life. Zwolnij i zacznij żyć - Joanna Glogaza Uczciwe trzy gwiazdki, w znaczeniu - podobało się. Niby ten poradnik drzwi nie wyważa, niby rady zdroworozsądkowe, ale fajnie podane, uczciwie przemyślane, widać, że z nadzieją, że komuś się przydadzą. Mam wrażenie, że ta książka jest lepiej napisana, niż pierwsza książka Joasi (i super), i autorka też lepiej podaje w niej siebie - o ile w pierwszej książce anegdoty o szafiarstwie trochę mnie drażniły, no bo hello, jakiej części z nas dotyczą te problemy, tu widać, że Joasia włącza czytelników/ czytelniczki, także mających dzieci.

Mnie ta książka chyba (mówię chyba, bo dziś skończyłam) się przydała; cztery lata po urodzeniu dziecka wciąż jestem w jakimś dzikim wirze, i Slow Life pomogło mi się poukładać z tym, że nie wszystko muszę robić, nie wszystko muszę robić wtedy, kiedy mi się wydaje, i że czytanie wcale nie powinno być jedyną rozrywką. Bardzo podobały mi się ćwiczenia pomagające ustalić priorytety, konkretne sposoby dojścia do celu, i czynności do wyeliminowania. Słabszą stroną książki wydały mi się wywiady (fajne wydały mi się dwa z czterech), a sama książka ewidentnie nie jest powtórką z bloga, który wiernie czytam od roku.

Currently reading

Z: A Novel of Zelda Fitzgerald
Therese Anne Fowler
Zuleika Dobson
Max Beerbohm
How to Be a Victorian
Ruth Goodman